Akademia Naturalna

To propozycja o charakterze edukacyjnym ,doskonała dla grup szkolnych czy indywidualnych młodych odkrywców. Można tu przeprowadzić lekcje przyrody ,historii czy w-fu w naturze połączone z zabawą i intergracją .Zwiedzanie Pętli Boryszyńskiej zakończone wspólnym ogniskiem czy spływ kajakowy śladami obiektów militarnych to wiedza przekazana w atrakcyjny i ciekawy sposób.

Zaklep sobie miejsce w klubie miłośników przyrody

Szlakiem Stalowych Kopuł

Szlakiem Stalowych Kopuł

Już 18.06 roku pańskiego 2016 na Pętli Boryszyńskiej odbędzie się marsz Szlakiem Stalowych Kopuł. Wycieczka lekka miła i przyjemna wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy startujemy o… Read more »

Krótka nietoperzowa notka

Krótka nietoperzowa notka

Nietoperze (Chiroptera) są jedna z najbardziej interesujących przy tym mało znanych grup ssaków. Wraz z ptakami są jedynymi współcześnie żyjącymi na Ziemi kręgowcami, które opanowały… Read more »

Rys Historyczny MRU

Rys Historyczny MRU

Międzyrzecki Rejon Umocniony – a właściwie z niemieckiego Front Ufortyfikowany Łuku Odry i Warty (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) – jako jeden z największych założeń obronnych w… Read more »

Wyniki liczenia latających myszy 2016

Wyniki liczenia latających myszy 2016

Rokrocznie na terenie rezerwatu przyrody Nietoperek odbywają się liczenia nietoperzy zamieszkałych w podziemiach środkowej części umocnionego łuku Odry i Warty, 10. stycznia zakończyło się tegoroczne. Grupa… Read more »