Ekspedycje

 

podziemne trasy lubuskie

Tunel do A-62 wiosna 2016

Organizowane przez nas ekspedycje są skierowane do poszukiwaczy przygód i miłośników fotyfikacji. Nasi przewodnicy pokażą Ci miejsca które na codzień cicho wkomponowują się w przyrodę lubuskich lasów, a dla przeciętnego turysty są w zasadzie niedostępne. Zwiedzanie odbywa się w różnych formach: spływu kajakowego, wycieczki rowerowej, pieszego marszu czy wycieczki ekstremalnej. Tego typu wypady planowane są indywidualnie dla każdej z grup i mogą trwać od kilku godzin do kilku dni.

#Ostwall-Otto-Bahnhoff

Otto Bahnhoff wiosna 2016

 

 

 

 

Jeżeli nie boisz się ubrudzić masz okazję poznać zapomniane korytarze, tajemnicze obiekty hydrotechniczne i najbardziej zakamuflowane panzerwerk’i właśnie z nami.

Każda wyprawa przygotowywana jest indywidualnie.

Tutaj możesz zaplanować swoją ekspedycje

Szlakiem Stalowych Kopuł

Szlakiem Stalowych Kopuł

Już 18.06 roku pańskiego 2016 na Pętli Boryszyńskiej odbędzie się marsz Szlakiem Stalowych Kopuł. Wycieczka lekka miła i przyjemna wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy startujemy o… Read more »

Krótka nietoperzowa notka

Krótka nietoperzowa notka

Nietoperze (Chiroptera) są jedna z najbardziej interesujących przy tym mało znanych grup ssaków. Wraz z ptakami są jedynymi współcześnie żyjącymi na Ziemi kręgowcami, które opanowały… Read more »

Rys Historyczny MRU

Rys Historyczny MRU

Międzyrzecki Rejon Umocniony – a właściwie z niemieckiego Front Ufortyfikowany Łuku Odry i Warty (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) – jako jeden z największych założeń obronnych w… Read more »

Wyniki liczenia latających myszy 2016

Wyniki liczenia latających myszy 2016

Rokrocznie na terenie rezerwatu przyrody Nietoperek odbywają się liczenia nietoperzy zamieszkałych w podziemiach środkowej części umocnionego łuku Odry i Warty, 10. stycznia zakończyło się tegoroczne. Grupa… Read more »